Už žádné tajnosti. Google odhalil Pixel 6 na videu a dalších fotkách

Ivana Dunková

Oživeno 9. září: Google evidentně nemá rád překvapení. O jeho chystaných telefonech už se vědělo dopředu tolik a tak se již v létě odhodlal ke kroku, kdy vše potvrdil, a to včetně designu, názvu i toho, že si pro ně přichystal vlastní procesor Tensor. Nyní se firma rozhodla poodkrýt další informace a telefon ukázala přímo na produktovém videu.

Termín představení firma zatím nepotvrdila, ale podle exkluzivních informací serveru FrontPageTech telefony přijdou na trh 28. října s tím, že předprodeje zřejmě začnou již 19. října .

První oficiální video Pixelu 6:

Google Pixel 6 jako návrat na vrchol

Minulou generací se řada Pixel 5 propadla do střední třídy, a to se Google s chystanými modely 6 a 6 Pro snaží změnit. Telefony nabídnou zcela nový vzhled, špičkovou výbavu s vlastním procesorem a v kombinaci s kompletně redesignovaným Androidem 12 se pokusí opět zamířit mezi nejlepší telefony. Dřívější aktualizace na toto téma naleznete na dalších listech článku.

Oživeno 9. července: Po několika měsících se Jon Prosser ozval s novými informacemi ohledně chystaného Pixelu 6 a 6 Pro od Googlu. Kromě podoby nyní již známe i specifikace obou modelů. Oba bude pohánět chystaný procesor od Googlu a k dispozici budou mít 8 respektive 12 GB RAM v případě Pro modelu. Pro data pak poslouží vnitřní úložiště 128 nebo 256 GB. Vyšší model bude k dispozici dokonce i v 512GB verzi.

Sbohem Qualcommu. Google údajně vyvíjí vlastní procesor pro Pixel 6

Velikost zařízení bude vycházet od úhlopříček displeje 6,4" a 6,71 ", přičemž menší z nich bude klasický AMOLED, zatímco větší model dostane P-OLED displej. Po letech se dočkáme změny fotoaparátů a stejný prehistorický snímač, který Google využívá již od Pixelu 2 konečně vymění za moderní 50 Mpx fotoaparát. K tomu přidá ještě 12 Mpx ultraširokoúhlý objektiv a v případě modelu Pro navíc ještě teleobjektiv s vysokým rozlišením 48 Mpx. Selfie kamerka nabídne 8Mpx rozlišení u základního a 12 Mpx u vyššího modelu.

Telefony si konečně polepší také baterií, a to na kapacity 4 614 mAh respektive 5 000 mAh u vyššího modelu, což je proti aktuálním modelům výrazný nárůst. Pixely 6 samozřejmě přijdou na trh na podzim, pravděpodobně v říjnu, a to s předinstalovaným Androidem 12. Pro novinky si však Google přichystal prodlouženou softwarovou podporu. Oba smartphony by tak měly dostávat softwarové updaty po dobu 5 let .

Původní článek ze 14. května: Jon Prosser, známý leaker ze světa mobilních zařízení, má na svědomí další velký únik. Po nedávných hodinkách Pixel Watch zveřejnil i rendery chystaných smartphonů Pixel 6 a Pixel 6 Pro , které poukazují na velké designové změny. Koukněte do naší galerie, připravovanou dvojici smartphonů pod hlavičkou Googlu si s jinými smartphony jen tak nespletete...

Google připravuje hodinky Pixel Watch. Minimalistický design se vám bude líbit

Dominantním prvkem nových smartphonů bude záď s výrazným a dost vystouplým pruhem, do něhož budou horizontálně umístěny dva až tři fotoaparáty s přisvětlovací diodou. Záda jsou vyvedena v oranžovo-bílé kombinaci, podle jiného leakera však budou barevné kombinace ve finále trochu odlišné. Uvidíme, necháme se překvapit...

Exkluzivní první pohled na Pixely 6 od Jona Prossera:

Na zádech bude u Pixelu 6 připraven hlavní snímač doplněný širokáčem, verze Pro zřejmě do výbavy přidá ještě teleobjektiv. Tvar telefonu bude výrazněji hranatější, než tomu bylo dříve, použitý displej by měl mít stejnou tloušťku rámečků po celém obvodu. Jeho součástí bude průstřel pro selfie i poddisplejová čtečka otisků prstů. A by znamenalo, že budou obě smartphonové novinky osazeny AMOLED panely. Nové vlajkové smartphony Pixel 6 od Googlu by měly být představeny v průběhu října. Jak se vám líbí?