Tygří oko – žlutohnědý elegán

Ivana Dunková

Možná by se zdálo, že tento energický kámen netřeba představovat. Tygří oko nachází své příznivce mezi těmi, kteří ho potřebují. Podívejte se s námi nejen na magičnost jeho přitažlivosti, ale i důvody, proč by neměl chybět mezi šperky zrovna vám.

Žlutohnědý silikát, odrůda křemene (oxid křemičitý) s typickými a nezaměnitelnými prorostlými vlákny, měnivým efektem kresby a hedvábným leskem při různém úhlu odrazu světla, je jeden z těch drahokamů, které rozpoznají i gemologičtí laici.

Historie tygřího oka

Ve starověku se tygří oko vsazovalo do očí soch bohů, což jim propůjčovalo vševidoucnost.

V Asii je tygr symbolem odvahy a síly, a v podobě amuletů z kamene tygřího oka doprovázel vojáky do bitev. Jeho naleziště jsou napříč zeměkoulí: jižní Afrika, Indie, Austrálie, Mexiko, Čína, Indie, USA, Brazílie, a je tedy poměrně dostupný, čemuž odpovídá i jeho cena.

Ezoterika a tygří oko

V oblasti ezoteriky je tygří oko považováno za ochranný kámen před nebezpečím a špatnými energiemi, dodávající rozhodnost a odvahu ke změnám, napomáhá při dosazování cílů, zvládání náročných životních zkoušek a nalezení vnitřní energie a uzemnění. Je to kámen přitahující bohatství a peníze a hodí se také při prezentacích, zkouškách a veřejném vystupování.

Z fyziologického hlediska prý prohřívá organismus, má pozitivní vliv na vitalitu, smyslové orgány, bolesti hlavy a pohybového aparátu, problémy s dýcháním, astma a příznivě působí i na pohlavní orgány, libido a početí.

Ať už potřebujete dodat energii, odvahu, sílu nebo zaujmout šperkem , který se hodí ke všem barvám pokožky – prohlédněte si naší nabídku. Určitě mezi nimi bude i takový kousek, který si vás, nebo vaše blízké, získá svou jedinečností.