Hybridní hodinky Fossil mají skutečné rafiky, zobrazí notifikace a vydrží dva týdny

Ivana Dunková

Fossil představil novou řadu hodinek Hybrid HR . Ačkoliv se jedná o jednoho z posledních výrobců, který nadále vyvíjí hodinky se systémem Google wearOS (Google je majitelem Fossilu), tentokrát jde o něco jiného.

Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

Hybrid HR mají monochromatický displej, který se překresluje jen občas, čas totiž zobrazují klasické mechanické ručičky nad ním. Díky tomu mají hodinky vydržet dva týdny na jedno nabití. To je sice více než u obvyklých chytrých hodinek s barevným OLED displejem, ty hybridní a funkčně jednodušší by dnes už ale měly dosáhnout alespoň na měsíc.

Součástí hodinek jsou čidla pro snímání sportovní aktivity, nechybí krokoměr a senzor srdečního tepu. Všechny tyto údaje umí zobrazit přímo displej, podrobnosti pak v aplikaci v připojeném mobilu (Bluetooth Low Energy). Směrem z mobilu do hodinek putují notifikace, uživatele upozorní vibrace.

Pouzdro je vodotěsné do 3 ATM, což znamená, že před vstupem do sprchy byste je měli sundat a na plavání rovnou zapomeňte. Připojíte je jak k Androidu, tak k iPhonu. Cena na americkém trhu se pohybuje okolo 200 dolarů.